Specjalny prokurator zbada sprawę poufnych dokumentów prezydenta Bidena

0
152
Fot. ABC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prokurator generalny USA Merrick Garland powołał niezależnego prokuratora do zbadania sprawy obchodzenia się przez Joe Bidena z poufnymi dokumentami. Wcześniej Biały Dom potwierdził, że w domu prezydenta w stanie Delaware znaleziono kolejną partię poufnych dokumentów z okresu, gdy był wiceprezydentem.

Podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie Merrick Garland powiedział, że nadzwyczajne okoliczności sprawy wymagają powołania specjalnego prokuratora. “Ta nominacja podkreśla dla opinii publicznej zaangażowanie departamentu zarówno w niezależność, jak i odpowiedzialność w szczególnie wrażliwych sprawach” – mówił prokurator generalny USA. Powołanym przez Garlanda specjalnym prokuratorem jest Robert Hur. Status specjalnego prokuratura gwarantuje mu niezależność. Hur pełnił funkcję prokuratora w Maryland i był nominowany przez Donalda Trumpa.

W poniedziałek prawnik prezydenta Joe Bidena poinformował, że około dziesięciu dokumentów z klauzulą poufności znaleziono podczas likwidacji waszyngtońskiego biura Penn Biden Center. Było ono częścią Uniwersytetu Pensylwanii, na którym Biden był honorowym profesorem.

Dziś Biały Dom potwierdził że “niewielka liczba” dokumentów została także znaleziona w garażu domu Bidena w Wilmington, a jeden znajdował się w sąsiednim pomieszczeniu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!