W USA wznowiono starty samolotów po awarii systemu kontroli lotów

0
163
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Federalna Administracja Lotnicza znosi zakaz startów z amerykańskich lotnisk. Przyczyna awarii, która doprowadziła do uziemienia samolotów, na razie nie jest znana.

Przez ponad godzinę wszystkie starty samolotów w USA były wstrzymane. Zezwolono jedynie na lądowania maszyn znajdujacych się już w powietrzu. Awaria spowodowała opóźnienie ponad 2500 lotów krajowych. O 9:00 rano czasu waszyngtońskiego, czyli o 15:00 czasu polskiego, Federalna Administracja Lotnicza zniosła zakaz startów. 

Przed odlotem helikopterem Marine One z Białego Domu prezydent Joe Biden poinformował, że jest w kontakcie z szefem departamentu transportu Pete’em Buttigieg’em. Amerykański przywódca powiedział, że polecił, by informowano go na bieżaco o sytuacji. Pytany, czy mogło dojść do cyberataku, Joe Biden odpowiedział: „Nie wiemy. Znajdziemy odpowiedź”. Wcześniej rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre poinformowała, że na razie nie ma dowodów na cyberatak, ale prezydent polecił departamentowi transportu przeprowadzenie pełnego dochodzenia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!