USA: spotkanie Z.Rau-A.Blinken

0
133
Fot. hjnews.com - Kevin Wolf - AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sojusz Stanów Zjednoczonych i Polski nigdy nie był mocniejszy – powiedział sekretarz stanu Antony Blinken przed spotkaniem w Waszyngtonie z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem. Szefowie dyplomacji obu krajów spotkali się w Departamencie Stanu, a głównym tematem rozmowy była współpraca polsko-amerykańska i wojna na Ukrainie. 

Witając ministra Zbigniewa Raua szef amerykańskiej dyplomacji nazwał go przyjacielem i przypomniał ich wcześniejsze spotkania. Blinken powiedział, że partnerstwo Stanów Zjednoczonych i Polski nigdy nie było ważniejsze i bardziej skuteczne niż obecnie. „Dzięki przywództwu Polski stoimy twardo w obronie Ukrainy, w obliczu rosyjskiej agresji, wspierając ją w zakresie bezpieczeństwa, pomocy gospodarczej i humanitarnej. Blinken podziękował ministrowi Rauowi za przewodnictwo w OBWE. 

Szef polskiej dyplomacji przypomniał, że poprzednia jego wizyta w Departamencie Stanu odbyła się jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę. „Gdy doszło do tego bardzo tragicznego wydarzenia, my jako sojusznicy, jako członkowie NATO wykazaliśmy się stanowczością, wytrwałością i determinacją w obronie naszych wspólnych wartości” – powiedział. Zbigniew Rau wyraził przekonanie, że sojusz polsko-amerykański jeszcze bardziej zostanie umocniony. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!