Fundacja Kościuszkowska przyznaje stypendia naukowe amerykańskim studentom polskiego pochodzenia

0
183
Kosciuszko Fundacja
Fot. Facebook: Kosciuszko Foundation
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Fundacja Kościuszkowska po raz kolejny przyznaje stypendia naukowe amerykańskim studentom polskiego pochodzenia na studiach podyplomowych i licencjackich w college’ach i uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych.

Stypendia w wysokości od 1 do 7 tys. dolarów są przyznawane na zasadzie konkursu na jeden rok akademicki jesień 2023-wiosna 2024.

Dofinansowanie dotyczy studiów stacjonarnych.  O stypendia mogą ubiegać się studenci wszystkich kierunków. Wnioski można składać do końca stycznia 2023 roku. Aby kwalifikować się do otrzymania stypendium należy być obywatelem lub stałym rezydentem Stanów Zjednoczonych i mieć średnią ocen co najmniej 3,0. Stypendium za naukę w danym roku akademickim może otrzymać tylko jeden członek z najbliższej rodziny. Wnioskodawcy mogą ponownie złożyć wniosek, jednak ponowne przyznanie stypendium nie jest gwarantowane. Wsparcie finansowe można otrzymać dwa razy w trakcie trwania studiów. 

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Fundacji Kościuszkowskiej thekf.org, pod adresem mailowym [email protected] lub numerem telefonu (212) 734-2130.  

Fundacja Kościuszkowska każdego roku przeznacza niemal 1 milion dolarów na stypendia i granty dla studentów, doktorantów i naukowców. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!