Biały Dom dystansuje się od słów Macrona o gwarancjach bezpieczeństwa dla Rosji

0
158
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biały Dom dystansuje się od słów prezydenta Macrona o gwarancjach bezpieczeństwa dla Rosji. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia John Kirby Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA powiedział, że przedmiotem troski prezydenta Bidena jest przede wszystkim bezpieczeństwo Ukrainy.

Prezydent Francji Emanuel Macron stwierdził niedawno, że jeśli prezydent Putin zgodzi się na rozmowy o zakończeniu wojny to Zachód powinien rozważyć, jak odpowiedzieć na zgłaszaną przez Rosję potrzebę uzyskania gwarancji bezpieczeństwa. O skomentowanie tej wypowiedzi korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski poprosił Johna Kirby’ego z Radu Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu. 
„Prezydent Biden uważa, że najważniejsza jest troska o bezpieczeństwo Ukrainy” – odpowiedział Kirby.

Przedstawiciel Białego Domu podkreślił, że bezpieczeństwo Ukrainy zostało naruszone w niesprowokowany sposób w lutym tego roku przez Rosję. „Ukraina nie stanowiła dla nikogo zagrożenia, a tym bardziej dla Rosji. Rosja jest tu agresorem” – powiedział. Kirby dodał, że bezpieczeństwo Ukrainy było i nadal jest zagrożone i że USA koncentrują się na tym jak wesprzeć Ukraińców aby mogli odnieść sukces na polu walki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!