Biały Dom: najlepszym sposobem na zakończenie wojny jest wycofanie wojsk przez Rosję

0
293
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biały Dom oświadczył, że prezydent Joe Biden nie ma listy konkretnych warunków pod jakimi gotów byłby podjąć rozmowy z Władimirem Putinem. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia, John Kirby z prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego powiedział, że Putin może pokazać, że chce zakończenia wojny wycofując rosyjskie wojska z Ukrainy i zaprzestając ataków na cele cywilne.

Joe Biden zadeklarował w czwartek, że jest gotów rozmawiać z Władimirem Putinem w porozumieniu z sojusznikami, jeśli wykaże on gotowość zakończenia wojny na Ukrainie. Korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał koordynatora komunikacji strategicznej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Johna Kirby’ego co mogłoby przekonać prezydenta USA, że Putin chce zakończenia wojny.

  “Najbardziej widocznym działaniem, które Putin mógłby podjąć by pokazać, że chce zakończenia wojny byłoby wycofanie wojsk z Ukrainy i zaprzestanie ostrzału rakietami cruise i irańskimi dronami cywilnych celów” – powiedział. John Kirby dodał, że w tej chwili nie widać oznak, że Putin chce zakończenia wojny. “Ani ja ani prezydent nie mamy konkretnej listy warunków co Putin musiałby zrobić aby nas przekonać, że są gotowi do rozmów. Dziś usłyszeliśmy z Kremla, że najwyraźniej nie są, a ich czyny wskazują na determinację Rosjan do dalszego zabijania Ukraińców ” – stwierdził Kirby. 

Koordynator komunikacji strategicznej Białego Domu podkreślił, że prezydent Biden nie ma w tej chwili żadnych planów rozmowy z prezydentem Rosji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!