Prezydent Francji w Białym Domu

0
128
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Emmanuel Macron i Pierwsza Dama Francji Brigitte Macron zostali z najwyższymi honorami powitani w Waszyngtonie przez amerykańską parę prezydencką. W ten sposób rozpoczęła się oficjalna wizyta państwowa francuskiego przywódcy w Białym Domu. 

Kompanie reprezentacyjne wszystkich rodzajów sił zbrojnych, orkiestry wojskowe, hymny obu krajów i 21 salw armatnich. Tak rozpoczęła się ceremonia powitania francuskiej pary prezydenckiej. Emmanuel Macron jest pierwszym przywódcą od początku prezydentury Joe Bidena, który składa w Białym Domu oficjalną wizytę państwową. Prezydenci USA i Francji wraz z małżonkami zjedli wczoraj nieformalną kolację w jednej z waszyngtońskich restauracji. Dziś odbędą formalne rozmowy bilateralne oraz wystąpią wspólnie na konferencji prasowej. Finałem wizyty będzie uroczysta kolacja państwowa na cześć francuskich gości. 

Jednym z głównych tematów rozmów będzie wsparcie dla Ukrainy. Macron i Biden będą też rozmawiać o relacjach z Chinami, Iranie i relacjach dwustronnych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!