USA: na świat przyszły bliźnięta, które urodziły się z embrionów zamrożonych 30 lat temu

0
763
Fot. WPMI
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Stanach Zjednoczonych na świat przyszły wyjątkowe bliźnięta. Lydia i Timothy urodzili się z zarodków, które zostały zamrożone 30 lat temu. Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) nie ma dowodów na to, żeby kiedykolwiek udało się doprowadzić do narodzin dziecka ze starszych embrionów.

Lydia i Timothy mają niespełna miesiąc i mają czworo rodzeństw, z których żadne nie urodziło się za pomocą in vitro. Zarodki należały do małżeństwa, które starało się o potomstwo metodą in vitro. Mąż miał około 50 lat, a dawczyni komórki jajowej 34-lata. Zarodki zostały zamrożone 22 kwietnia 1992 roku. Przez trzy dekady były przechowywane na maleńkich słomkach trzymanych w ciekłym azocie. 

Proces, na który zdecydowali się rodzice bliźniąt, Philip i Rachel Ridgeway, jest w Stanach Zjednoczonych nazywany „adopcją embrionów”. Chodzi o sytuacje, kiedy para decyduje się na zapłodnienie in vitro. Aby zwiększyć szanse na udaną ciążę, niemal w każdym cyklu in vitro zapładnia się większą liczbę komórek jajowych. Niewykorzystane zarodki można zamrozić i wykorzystać w przyszłości. Jest też możliwość przekazania ich do badań albo przekazania osobom, które chciałyby skorzystać z programu dawstwa.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!