Aktor Chris Hemsworth robi przerwę w karierze, powodem niepokojąca diagnoza

0
179
Fot. Sky News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Aktor Chris Hemsworth poinformował, że robi przerwę w karierze. Powodem było wykrycie u niego genu, który zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera. Gwiazdor Uniwersum Marvela, znany z roli Thora, przeprowadził testy podczas produkcji na serialem dokumentalnym „Bez granic z Chrisem Hemsworthem”.

Właśnie podczas tego programu 39-letni Hemsworth miał przeprowadzone testy, które potwierdziły, że ma dwie kopie genu ApoE4, w wyniku czego jest narażony od 8 do 10 razy bardziej na zachorowanie na Alzheimera. Dwie kopie tego genu ma około 3 procent populacji.

Hemsworth powiedział, że musi teraz zastosować środki profilaktyczne, by postarać się zapobiec rozwojowi choroby. Chodzi o zdrowy sen, redukcję stresu, odpowiednie żywienie i ruch.

Hemsworth podkreśla, że wynik testu nie oznacza diagnozy Alzheimera, ale jest to sygnał ostrzegawczy. Po wywiązaniu się ze wszystkich zobowiązań kontraktowych, aktor chce wrócić do rodzinnej Australii, by spędzić więcej czasu ze swoją partnerką aktorką Elsą Pataky i trójką ich dzieci.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!