Szef NATO: wynik wyborów w USA nie zmieni wsparcia Zachodu dla Ukrainy

0
Stoltenberg NATO
Fot. NATO

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że ewentualna wygrana Republikanów w wyborach do Kongresu Stanów Zjednoczonych nie będzie miała wpływu na zachodnią pomoc dla Ukrainy. 

Sekretarz odmówił jednocześnie jakichkolwiek komentarzy na temat wyborów w USA. “Wiadomo, że w Stanach Zjednoczonych istniej silne poparcie obu partii dla pomocy Ukrainie” – powiedział sekretarz generalny NATO.

Jens Stoltenberg spotkał się dzisiaj z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem. Po spotkaniu powiedział, że Sojusz będzie wspierał Ukrainę w walkach wokół Chersonia. Wcześniej rosyjscy dowódcy wydali rozkaz wycofania swojej armii z miasta na lewy brzeg Dniepru. Sekretarz generalny NATO uznał informacje o sukcesach wojsk ukraińskich za zachęcające.

Kongres Stanów Zjednoczonych w maju zatwierdził pomoc dla Ukrainy w wysokości 40 miliardów dolarów. Jednak w zeszłym tygodniu republikanin Kevin McCarthy, które może zostać przewodniczącym Izby Reprezentantów, ostrzegał, że jeśli jego partia zyska większość, USA nie będą miały wolnej ręki w działaniach wobec Ukrainy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!