Policja: atak na męża Nancy Pelosi nie był przypadkowy

0
462
Fot. San Francisco Chronicle
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Włamanie do domu przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i atak na jej męża były celowymi działaniami – poinformowała amerykańska policja. 82-letni Paul Pelosi przeszedł operację czaszki i przebywa w szpitalu. Prowadzący śledztwo ujawnili tożsamość sprawcy.

To 42-letni mieszkaniec San Francisco David DePape. To on o 2:30 w nocy włamał się do domu Pelosich i uderzył młotkiem w głowę męża przewodniczącej Izby reprezentantów. Paul Pelosi zdążył wcześniej zadzwonić pod numer alarmowy 911. Policja niemal natychmiast przyjechała na miejsce i aresztowała napastnika. “To nie był przypadkowy czyn. To było działanie zamierzone” – powiedział szef policji w San Francisco William Scott.

W chwili ataku przewodnicząca Izby Reprezentantów była w Waszyngtonie. Według amerykańskich mediów to właśnie jej poszukiwał sprawca. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Z jego wpisów w mediach społecznościowych wynika, że był zwolennikiem teorii spiskowych – dotyczących rzekomego sfałszowania wyborów prezydenckich w USA, ataku na Kapitol 6 stycznia 2021 roku czy szczepionki przeciw Covid-19.

Atak na męża Nancy Pelosi potępiło wielu polityków z obu partii. Prezydent Joe Biden zadzwonił do Nancy Pelosi z wyrazami poparcia. “Jest zbyt wiele przemocy, przemocy politycznej. Za dużo nienawiści” – powiedział Biden podczas wiecu Demokratów w Pensylwanii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!