D.Trump zażądał we wpisie na swoim portalu, by ogłoszono go prawowitym zwycięzcą ostatnich wyborów

3
296
Fot. Rolling Stone/Truth Social
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Donald Trump zażądał we wpisie na swoim portalu społecznościowym TRUTH Social, by ogłoszono go prawowitym zwycięzcą wyborów prezydenckich w 2020 roku lub zorganizowano nowe wybory. Były prezydent USA odniósł się w ten sposób do wywiadu założyciela Facebooka Marka Zuckerberga z autorem popularnych podcastów Joe Roganem. Zuckerberg stwierdził w nim, że FBI ostrzegło jego firmę, by uważała na rosyjskie próby dezinformacji i wpływania na wybory. Zdaniem Donalda Trumpa jest to dowód, że FBI wpłynęło na decyzję Facebooka i Twittera, by nie publikować na swoich stronach tuż przed wyborami artykułów na temat treści znalezionych w laptopie syna Joe Bidena, Huntera.

Chodziło m.in. o zarzuty sugerujące, że Hunter proponował ukraińskiemu doradcy spółki gazowej Burisma Wadymowi Pożarskiemu spotkanie się z jego ojcem. Facebook i Twitter uznały artykuł za potencjalną dezinformację i ograniczyły jego rozpowszechnianie na swoich platformach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

3 COMMENTS

  1. I ma rację. FBI, inne agencje wywiadu i M. Zuckerberg swoimi 430 mln do. przyczynili się do wypaczenia wyniku wyborów w 2020 roku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!