Amerykański inwestor, który w 2007 r. rozpoznał zbliżającą się zapaść na rynku postanowił sprzedać swoje akcje

0
481
Wall Street Banki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Michael Burry, amerykański inwestor, który w 2007 roku zasłynął z tego, że rozpoznał i zainwestował w zbliżającą się zapaść na rynku nieruchomości, postanowił sprzedać wszystkie swoje akcje, z wyjątkiem papierów amerykańskiej korporacji zajmującej się inwestycjami w prywatne więzienia i ośrodki zdrowia psychicznego.

Michael Burry ostrzega, że mimo blisko 24-procentowego odbicia amerykańskiego indeksu technologicznego NASDAQ, są to fałszywe sygnały zmiany trendu na Wall Street. Inwestor sprzedał wszystkie swoje udziały w spółce matce Facebooka – Meta, spółce Alphabet, która jest właścicielem Googla, portalu turystycznym Booking, Apple, firmy farmaceutycznej Bristol-Myers Squibb, ubezpieczyciela Cigna, międzynarodowej firmy zajmującej się technologią finansów Global Payments, amerykańskich firm medialnych Warner Bros. Discovery i Nexstar Media Group, a także firmy zajmującej się gazem ziemnym Ovintiv, jak również dystrybutora sprzętu sportowego Sportsman’s Warehouse oraz spółki macierzystej Opla – Stellantis.

Mimo że część z tych spółek w międzyczasie zanotowała wzrost wartości na giełdach, to jednak Burry nie ufa tym ruchom.

Portfel Burry’ego jest uważnie obserwowany na Wall Street, a z dokumentów przedstawionych SEC wynika, że jedyną spółką, w którą zainwestował Amerykanin była firma Geo Group, która inwestuje w prywatne więzienia i ośrodki zdrowia psychicznego w Ameryce Północnej, Australii, RPA i Wielkiej Brytanii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!