Wyoming: kongresmenka Liz Cheney przegrała prawybory Partii Republikańskiej z kandydatką wspieraną przez Donalda Trumpa

0
247
Liz Cheney
Fot. Politico
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kongresmenka Liz Cheney, twarz republikańskiej opozycji wobec Donalda Trumpa, przegrała ostatniej nocy prawybory Partii Republikańskiej w stanie Wyoming i jesienią nie wystartuje w walce o kolejną kadencję w Izbie Reprezentantów USA. Republikanów będzie reprezentować kandydatka popierana przez byłego prezydenta Harriet Hageman, która we wczorajszych prawyborach zdobyła 66 procent głosów. Liz Cheney zdobyła 29 procent głosów.

Liz Cheney uważana jest za największego wroga politycznego Donalda Trumpa. Jest najwyższym rangą przedstawicielem partii republikańskiej, który głosował za postawieniem byłego prezydenta w stan oskarżenia po szturmie na Kapitol 6 stycznia 2021 roku. Pełni także funkcję członka komisji śledczej Izby Reprezentantów badającej przebieg wydarzeń z ubiegłego roku i ewentualną winę jaki ponosi za tamten dzień Donald Trump.

Sprzeciw wobec Trumpa, którego Cheney wielokrotnie określała jako zagrożenie dla demokracji, stał się kluczowym elementem jej politycznej tożsamości. Sprawiło to, że w Wyoming poniosła tak wysoką porażkę. Cheney zasygnalizowała jednak, że nie zamierza odejść i twierdzi, że wtorkowa noc to dopiero początek jej walki z Donaldem Trumpem i jego zwolennikami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!