Nancy Pelosi: nie pozwolimy na izolację Tajwanu

0
300
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przewodnicząca Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu Nancy Pelosi oświadczyła, że Stany Zjednoczone nie dopuszczą do izolacji Tajwanu. Podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie powiedziała, że nałożone na nią przez Pekin sankcje są bez znaczenia.

Nancy Pelosi powiedziała, że nie żałuje wizyty w Tajpej mimo ostrej reakcji Chin. “Naszym celem było oddanie hołdu kwitnącej demokracji Tajwanu, okazanie szacunku dla ich sukcesu gospodarczego oraz entuzjazmu młodych Tajwańczyków dla wartości demokratycznych” – powiedziała. Przewodnicząca Izby Reprezentantów podkreśliła, że Stany Zjednoczone popierają utrzymanie status quo Tajwanu i sprzeciwiają się jednostronnym próbom zmiany statusu wyspy.

“Nie odchodzimy od dotychczasowej polityki, ale zgodnie z nią nie pozwolimy Chinom na izolację Tajwanu” – dodała. Nancy Pelosi stwierdziła, że to Chiny, a nie Stany Zjednoczone, starają się doprowadzić do zmiany status quo. Zapytana o nałożone przez Pekin sankcje na nią i jej rodzinę przewodnicząca Izby Reprezentantów odpowiedziała: “to jest całkowicie bez znaczenia”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!