USA: pozew zbiorowy ws. wycieku danych, T-Mobile zapłaci 350 mln dolarów klientom

0
298
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Operator telefonii komórkowej T-mobile zgodził się, aby zapłacić 350 milionów dolarów swoim klientom, którzy pozwali zbiorowo firmę, po ujawnieniu w sierpniu ubiegłego roku, że dane osobowe, takie jak numery ubezpieczenia społecznego (numer social security), zostały skradzione w wyniku cyberataku.

W dokumentacji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd złożonej w piątek, T-mobile podał, że zapłaci za roszczenia, opłaty prawne za adwokatów i koszty administrowania ugody.  Powiedział również, że wyda 150 milionów dolarów w 2023 roku, aby wzmocnić bezpieczeństwo danych i inne technologie.

T-Mobile powiedział, że w ugodzie nie zostało zawarte  przyznanie się do odpowiedzialności, wykroczenia lub odpowiedzialności przez któregokolwiek z pozwanych.

Spółka podała, że spodziewa się zatwierdzenia przez sąd warunków ugody już w grudniu 2022 r.
Naruszenie dotyczyło prawie 80 milionów mieszkańców USA, których Oprócz numerów Social Security,zostały naruszone inne informacje, które zawierały nazwiska i dane z praw jazdy lub innych dokumentów tożsamości.

T-Mobile, z siedzibą w Bellevue w stanie Waszyngton, po przejęciu operatora Sprint w 2020 roku, stał się jednym z największych w kraju operatorów usług komórkowych, wraz z AT&T i Verizon. Według danych T-mobile,  firma posiada łącznie 102,1 mln klientów w USA.

T-Mobile powiedział, że spodziewa się odnotować łączne obciążenie przed opodatkowaniem w wysokości około 400 milionów dolarów w drugim kwartale tego roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!