USA: Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) “zaniepokojona” liczbą broni w bagażach podróżnych

0
broń lotnisko TSA
Signs at the main security checkpoint at Hartsfield-Jackson International Airport. (Daniel Varnado/For the Atlanta Journal-Constitution)
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) jest „zaniepokojona” liczbą broni odnajdywanych w bagażach podróżnych na niektórych amerykańskich lotniskach.

„Podczas, gdy liczba pasażerów nie wróciła jeszcze w pełni do poziomu sprzed pandemii, obserwujemy znaczny wzrost przemycanej na pokłady samolotów załadowanej broni palnej” – oświadczył dyrektor ds. bezpieczeństwa federalnego Ohio TSA, Don Barker.

Najczęstsze wymówki słyszane od winowajców to „nie wiedziałem, że broń jest w mojej torbie” lub „zapomniałem, że tam jest”.   

Według prawa, pierwsze wykroczenie za próbę przemycenia załadowanej broni na pokład samolotu karane jest grzywną w wysokości od 4,100 do 13,910 dolarów. 

TSA umożliwia podróżowanie z bronią palną w bagażu. Broń musi być jednak rozładowana i przechowywana w zamkniętym twardym pojemniku wewnątrz walizki, a pasażer musi zgłosić jej posiadanie przed przyjęciem jego bagażu do odprawy.

W 2021 roku najwięcej broni zostało przejętych przez TSA na najbardziej ruchliwym lotnisku w kraju, Hartsfield-Jackson w Atlancie- 507, a w dalszej kolejności: Dallas/Fort Worth International Airport – 317, George Bush Intercontinental Airport w Houston – 245, Phoenix Sky Harbor International Airport – 196, Nashville International Airport -163, Denver International Airport – 141, Fort Lauderdale-Hollywood International Airport – 128, Orlando International Airport – 124, Louis Armstrong New Orleans International – 119 i Salt Lake City International Airport – 115.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!