Chicago: przed nami długi weekend 4th of July

0
Fot. WTTW News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

4th of July lub Independence Day jest świętem państwowym obchodzonym w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, co miało miejsce w 1776 roku. W całym kraju święto to jest hucznie obchodzone. Z tej okazji organizowane są koncerty, parady, a wieczorami pokazy sztucznych ogni. 

Chicago nabiera wówczas świątecznej atmosfery, zwłaszcza gdy w planach jest długi weekend. A ponieważ w tym roku święto wypada w poniedziałek, jest to doskonały sposób, aby spędzić cały weekend, korzystając z atrakcji, które oferuje Wietrzne Miasto.

Rozpoczynając weekend można wybrać się na jedną z chicagowskich plaż, zagrać mecz siatkówki lub zorganizować przejażdżkę rowerową wzdłuż brzegu jeziora Michigan i podziwiać piękną panoramę miasta. Równie dobrym pomysłem będzie zwiedzanie samego serca miasta deptakiem Riverwalk ciągnącym się wzdłuż Chicago River lub przepłynięcie rzeki jednym z oferowanych rejsów.

Fani festiwali muzycznych mogą skorzystać z wrażeń jakie będzie oferować Grant Park Music Festival, który będzie odbywać się w Millenium Park w Pawilonie Jaya Pritzkera. Wieczorami będzie można oglądać widowisko sztucznych, praktycznie z każdego miejsca na północ lub południe od Navy Pier wzdłuż nabrzeża, w tym z plaż, barów na dachach (rooftop) i parków. Można też zająć miejsce na molo lub skorzystać z rejsu statkiem. Fajerwerki na Navy Pier odbywają się w każdą środę o godz. 9 wieczorem i w każdą sobotę o godz. 10 wieczorem, w tym 2 lipca w ramach spektaklu z okazji 4th of July.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!