J.Granholm: Biden dąży do obniżenia cen paliw

0
223
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańska sekretarz energii Jennifer Granholm powiedziała, że prezydent Joe Biden rozważa użycie ustawy o produkcji obronnej w celu obniżenia cen paliw. Cena benzyny w Stanach Zjednoczonych wynosi około 5 dolarów za galon.

W wywiadzie dla telewizji CNN Jennifer Granholm powiedziała, że w tej chwili występuje duża nierównowaga pomiędzy popytem na paliwo a jego podażą. „Mamy globalny problem z potencjałem rafinerii. Wiele z nich zamknięto w czasie pandemii COVID.

W samych Stanach Zjednoczonych straciliśmy w ten sposób milion baryłek, co oczywiście zwiększa presję na wzrost cen” -tłumaczyła. 

Sekretarz energii USA dodała, że prezydent Joe Biden gotów jest użyć wszelkich środków by zwiększyć podaż paliw, w tym ustawę o produkcji obronnej. Granholm podkreśliła, że wysokie ceny paliw są zjawiskiem globalnym i że przyczynia się do tego wojna na Ukrainie. „Musimy zastąpić baryłki ropy, które eksportowała Rosja a które nie są dostępne z powodu wojny” – powiedziała Jennifer Granholm. 

Sekretarz energii poinformowała, że poza zwiększeniem produkcji paliw w USA prezydent Joe Biden rozważa zawieszenie podatków na paliwa oraz bezpośrednie wsparcie finansowe konsumentów.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!