Ohio: nauczyciele będą mogli wnosić broń do szkół

0
148
Fot. NY Daily News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nauczyciele oraz pracownicy w amerykańskim Ohio będą mogli wnosić broń do szkół. Republikańska większość stanowa uchwaliła ustawę, która mają zapewnić większą ochronę placówek i uczniów. Niespełna dwa tygodnie temu w Teksasie nastolatek zastrzelił z karabinu 19 uczniów i dwóch nauczycieli.

Nauczyciele będą musieli przejść 24-godzinne szkolenie, zanim uzyskają możliwość wnoszenia broni do szkoły. Muszą też okazać odpowiednie zaświadczenie o niekaralności. Co roku kadra pedagogiczna jest zobowiązana do odbywania 8-godzinnego szkolenia. Okręgi szkolne będą musiały informować rodziców, że w danych placówkach będą przebywać uzbrojeni nauczyciele.

W ocenie zwolenników takiego rozwiązania w szkołach nie będzie dochodzić do strzelanin, a w przypadku, gdyby do takich zdarzeń dochodziło, nauczyciele będą mogli przeciwstawić się napastnikom zanim przybędzie policja. Część przeciwników twierdzi, że to rozwiązanie będzie niebezpieczne dla dzieci.

Gubernator Ohio Mike DeWine zapowiedział, że podpisze ustawę. Dodał, że jego biuro współpracowało przy wypracowaniu rozwiązania skracającego dotychczasowy czas przewidziany na szkolenia, który wynosił ponad 700 godzin.
Kilka lat temu w Ohio szeryfowie organizowali szkolenia strzeleckie dla nauczycieli. Część szkół już wcześniej zezwalała na wnoszenie broni. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!