Joe Biden wzywa Kongres do reformy prawa do posiadania broni

2
200
Joe Biden
Fot. NYPost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden wezwał Kongres do wprowadzenia większej kontroli rynku broni w Stanach Zjednoczonych. W telewizyjnym przemówieniu amerykański prezydent określił przemoc z użyciem broni w USA mianem epidemii.

Prezydent USA przypomniał swoją niedawną wizytę w Uvalde w Teksasie, gdzie uzbrojony w karabin osiemnastolatek zastrzelił 19 dzieci i dwie nauczycielki. Biden powiedział, że broń jest najczęstszą przyczyna śmierci dzieci w Stanach Zjednoczonych. „W ciągu ostatnich 20 lat od kul zginęło więcej dzieci w wieku szkolnym niż policjantów i żołnierzy na służbie” – mówił.

Biden zaproponował wprowadzenie zakazu sprzedaży broni szturmowej oraz magazynków o dużej pojemności. „Jeśli nie możemy zakazać broni szturmowej to powinniśmy podnieść minimalny wiek jej zakupu z 18 do 21 lat” – dodał. Joe Biden zaproponował też rozszerzenie procedury sprawdzania przeszłości osób kupujących broń, ograniczenie dostępu do broni osobom mogącym zagrażać otoczeniu i pozbawienie producentów broni immunitetu w postępowaniach cywilnych. Biden wyraził nadzieję, że uda się przezwyciężyć impas polityczny i uchwalić zdroworozsądkowe przepisy dotyczące posiadania broni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Biden jak zresztą zwykle opowiadał banialuki i chce stworzyć pozory, że on i demokraci chcą ograniczyć przestępczość. Zupełnie im nie zależy aby to zrobić. Brak osiągnięć i ekonomiczne zniszczenie Ameryki jest powodem dla którego promują nielimitowaną aborcję i rzekomą kontrolę posiadania broni palnej. Ewentualne ograniczenia broni palnej nie mają szans w senacie. Do tego potrzebna jest zmiana konstytucji i zgoda 38 stanów. Natomiast poszczególne stany mogą wprowadzać takie ograniczenia u siebie. Uważają więc, że tylko aborcja i broń palna mogą uratować ich przed klęską w wyborach listopadowych. Czarni Amerykanie stanowią około 13% społeczeństwa, ale ok. 53% ofiar związanych ze strzelaninami, a strzelającymi są głównie inni Czarni Amerykanie z gangów. Najwięcej tego rodzaju ofiar jest w miastach rządzonych od lat przez demokratów (Chicago-modelowy przykład, New York, Los Angeles, San Francisco, Philadelphia). Co te miasta mają ze sobą wspólnego? Prokuratorami okręgowymi są ludzie wybrani za pieniądze G.Sorosa (przestępców nie traktują jak przestępców i umożliwiają im dalsze działanie) który jest także organizatorem i sponsorem nielegalnej imigracji do USA. Dziwne, że facet, któremu blisko do końca żywota chce zniszczyć kraj, w którym mieszka od lat. Wszystkie jego obecne działania do tego zmierzają. Zresztą Soros jest także zwolennikiem rządu ogólnoświatowego. Zwolennicy tego rozwiązania obradowali ostatnio w Davos (WEF) i Soros też tam był. Może Stany Zjednoczone jako silne państwo są główną przeszkodą dla tego rozwiązania i należy je zniszczyć. Czy administracja Bidena i wiele innych osób w USA nie działa tak, aby przyśpieszyć ten proces? W tym też należy szukać powodów nieustającej nagonki na Trumpa i tworzenia niezliczonej ilości kłamstw z nim związanych. Ci ludzie wiedzą, że Trump jest zwolennikiem mocnych Stanów Zjednoczonych i dlatego władowali miliony dolarów w kampanię wyborczą Bidena (Soros, Zuckerberg i wielu innych). Dobrze wiedzieli jakim prezydentem będzie Biden i facet w 100% spełnia ich oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!