Europa

J.Kirby o wymianie żołnierzy USA w Europie

14/05/2022 0 komentarzy
Pentagon

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin zdecydował o rozmieszczeniu około 10 tysięcy 500 amerykańskich żołnierzy w Europie – zastąpią oni tych, którzy zostali wcześniej służyli na Starym Kontynencie. Do rotacji dojdzie w ciągu najbliższych tygodni. 

Rzecznik Pentagonu John Kirby, podczas konferencji prasowej zapewnił, że wymiana bedzie miała charakter “jeden do jednego”. Pozwoli to utrzymać ogólną liczbę sił w regionie na niezmienionym poziomie około 100 tysięcy. Z kolei zmieniani żołnierze powrócą do swoich baz domowych.

Stany Zjednoczone w lutym i marcu rozmieściły i przeniosły tysiące żołnierzy, aby wzmocnić sojuszników w Europie w obliczu ataku Rosji na Ukrainę. Jednak, jak podkreśla Pentagon, amerykańscy żołnierze nie będą brali udziału w działaniach wojennych w tym kraju.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych