Politico opublikowało informacje ws. planowanego unieważnienia prawa dot. aborcji – Roe v. Wade

1
490
Fot. NYT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Portal Politico opublikował projekt opinii jednego z sędziów Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Wynika z niego, że niektórzy sędziowie chcą unieważnić obowiązujące od dekad prawo dotyczące aborcji. Po opublikowaniu przecieku przed gmachem sądu pojawili przeciwnicy zmian.

Głośny wyrok z 1973 roku w sprawie Roe kontra Wade ustanowił ogólnokrajowe prawo do aborcji, pozwalając na ograniczenie go tylko do pierwszej połowy ciąży. Późniejsza decyzja w 1992 roku pozwoliła na ograniczenie aborcji do momentu osiągnięcia przez płód etapu “przeżywalności”. W projekcie opinii, który wyciekł do mediów sędzia Samuel Alito pisze, że precedens z 1973 roku jest „rażąco błędny”. Jego zdaniem należy w końcu wziąć pod uwagę konstytucję i sprawić, by to wybrani w wyborach politycy decydowali o prawie aborcyjnym. “Konstytucja nie odnosi się w żaden sposób do aborcji i prawo do niej nie jest chronione przepisami konstytucyjnymi” – napisał Alito.

Oprócz Alito jeszcze czterech sędziów, Clarence Thomas, Neil Gorsuch, Brett Kavanaugh i Amy Coney Barret, chce usunięcia obowiązującego prawa.

Swój głos w sprawie zabrało kilku ważnych polityków ze stanu Illinois w tym gubernator stanu J.B Pritzker. ”Nie mogę zrozumieć tych przerażających implikacji wynikających z tej decyzji i tego, co oznaczna ona dla milionów kobiet w całym kraju” – mówi Pritzker. Wspomina też, że aborcje zawsze będzie można w bezpieczny i legalny sposób przeprowadzić w stanie Illinois oraz zapewnia, że będzie walczył o prawa ludzi o samodecydowaniu o swoim życiu.Sprawę skomentowała również reprezentantka stanu Margaret Croke : ”Doniesienia, że Sąd Najwyższy przegłosował obalenie sprawy Roe vs. Wade, są druzgocące. Kobiety umrą, jeśli sprawa zostanie obalona – kobiety zmuszone do porodu w grążącej życiu ciąży oraz te, które będą szukać aborcji w zaułkach i nie tylko”.

Po publikacji Politico wspólne oświadczenie wydali przewodniczącą Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi i lider większości partii demokratycznej w Senacie Chuck Schumer, którzy podkreślają, że jeżeli opinia sędziów zostanie potwierdzona, będzie to oznaczało, że Sąd Najwyższy jest gotowy do nałożenia największego ograniczenia praw obywatelskich w ostatnich 50 latach.

Wydanie ostatecznej opinii w sprawie ma nastąpić jeszcze tej wiosny lub wczesnym latem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Jestem przeciwnikiem aborcji i uważam, że powinna być dopuszczalna tylko w wyjątkowych przypadkach, a nie jako metoda kontroli urodzin. Aborcja jako kontrola urodzin to barbarzyństwo i obecne prawo stawia USA w gronie kilku najbardziej barbarzyńskich krajów świata. Ewentualne unieważnienie Roe v. Wade wcale nie likwiduje prawa do aborcji w USA. To ustawodawcy i głównie ustawodawcy stanowi zdecydują o aborcji. Natomiast wszystkie te “elity” demokratyczne (Biden, Pelosi, Schumer, Pritzker, Lightfoot), które nagle chcą bronić praw kobiet nagle zrobiły się wielkimi biologami. Czyżby ukończyli jakieś przyśpieszone studia biologiczne? Jeszcze kilka miesięcy temu K.Jackson podczas przesłuchań przed komisją senacką oswiadczyła, że nie jest biologiem i nie potrafi podać definicji kobiety. Antyamerykańskie lewactwo określa się jako popierające “science”. W czasie pandemii cały czas powoływali się na “science”. Science potwierdza, że badając 5 tygodniowy płód wyczuwa się pracę serca, natomiast 11 tygodniowy płód czuje już ból. Tak więc jest to już żyjący oddzielny organizm, ale wg lewactwa jest to coś można otruć, rozszarpać i wyrzucić do kubła do momentu urodzenia a nawet w niektórych przypadkach po urodzeniu (stan CA chce wprowadzić takie prawo). Obecna histeria lewactwa związana z przyszłym orzeczenie SN na temat Roe v.Wade ma na celu przykryć kompromitację administracji Bidena i kompromitację stanów i miast rządzonych przez demokratów. Nielegalna imigracja i wiele ofiar wśród nielegalnych imigrantów ( w tym dzieci), ogromne ilości narkotyków szmuglowanych przez otwartą granicę ( w tym chiński fentanyl), niespotykana od lat inflacja, zlikwidowanie niezależności energetycznej Ameryki, wzrost przestępczości w największych miastach, bezkarność antify i BLM za miliardowe straty spowodowane rozruchami – są to wszystko zjawiska, które demokraci chcą ukryć pod pozorem walki o prawa kobiet. Założycielka Planned Parenthood (główna “fabryka śmierc”i w USA) Margaret Sanger miała powiązania z KKK i propagowana przez nią aborcja miała na celu ograniczenie populacji Czarnych Amerykanów. Była więc rasistką, ale teraz się o tym zapomina. Od jej czasów niewiele się zmieniło. Wiele aborcji dokonuje się wśród Czarnych Amerykanów. Zamiast zapewnić im dobre szkoły i wykształcenie, które umożliwi godne życie propaguje się nielimitowaną aborcję. Demokraci specjalizują się w tym od lat i na polu polityki społecznej w stosunku do mniejszości nie mają żadnych osiągnięć. Wdrożone i proponowane programy społeczne powodują wzrost ubóstwa i wzrost przestępczości wśród mniejszości oraz marnowanie pieniędzy na pozorną działalność. W takiej sytuacji trzeba propagować aborcję jako największe osiągnięcie cywilizacyjne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!