Nancy Pelosi w Rzeszowie: Będziemy wspierać Ukrainę aż do jej zwycięstwa

0
673
Fot. california18.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi mówiła w Rzeszowie, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę aż do jej zwycięstwa. Opowiadała też o swojej wizycie w Kijowie, gdzie delegacja amerykańskich kongresmenów spotkała się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. 

Rozmowa – jak mówiła Nancy Pelosi – dotyczyła kwestii bezpieczeństwa, pomocy humanitarnej dla Ukrainy i odbudowy tego kraju po wojnie. “Nasz wizyta to wyraz jedności z Ukrainą i wsparcia dla tego kraju” – podkreślała. Mówiła o uznaniu dla przywództwa prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i podziwie dla bohaterstwa narodu ukraińskiego.

“Ta wizyta napawa nas dumą, ale i smutkiem, z powodu tego, co zobaczyliśmy. Teraz tym bardziej doceniamy walkę Ukraińców” – podkreślała. Zapowiedziała też, że jej kraj nadal będzie wspierała Ukrainę w walce z rosyjskim agresorem.

Szefowa Izby Reprezentantów mówił także o współpracy z sojusznikami z NATO. Poinformowała, że spotka się z polskimi władzami, aby porozmawiać na temat pomocy dla ukraińskich uchodźców wojennych i podziękować za gościnę, którą Polacy im okazali. Zapowiedziała też wsparcie USA w tej kwestii.

Jutro rano przewodnicząca Pelosi spotka się w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!