Nowy Jork: sędzia ukarał grzywną byłego prezydenta Donalda Trumpa

0
643
Donald Trump
Fot. Financial Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sędzia Sądu Najwyższego Nowego Jorku, Arthur Engoron ukarał grzywną byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Były gospodarz Białego Domu będzie musiał płacić 10 tysięcy dolarów za każdy dzień zwłoki za niezastosowanie się do nakazu przekazania dokumentów śledczym z biura prokurator stanowej Letitii James, prowadzącym dochodzenie w sprawie oszustw finansowych. Donald Trump nie dotrzymał wyznaczonego przez sąd terminu 31 marca, twierdząc, że nie miał żadnego z dokumentów wymaganych w postępowaniu cywilnym. Adwokatka byłego prezydenta Alina Habba powiedziała, że osobiście nadzorowała poszukiwania dokumentów i także nic nowego nie znalazła.

Oprócz dokumentów, śledczy chcą również informacji z trzech urządzeń elektronicznych, należących do Donalda Trumpa. Jak do tej pory i w tym względzie nie otrzymali żadnych danych. 

Biuro prokurator Letitii James stwierdziło w lutowym komunikacie prasowym, że zakrojone na szeroka skalę śledztwo wykazało, że Donald J. Trump i Trump Organization fałszowali sprawozdania finansowe w celu uzyskania korzyści ekonomicznych. 

Donald Trump i przedstawiciele jego firmy wielokrotnie zaprzeczali wszystkim zarzutom o popełnieniu przestępstwa. Alina Habba powtórzył w poniedziałek, że śledztwo prokuratury z Nowego Jorku jest „polityczną krucjatą”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!