USA: J. Biden o S-300 dla Ukrainy

0
298
Joe Biden
Fot. Screenshot Video Washington Post
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden podziękował rządowi Słowacji za dostarczenie Ukrainie systemu obrony powietrznej S-300. Amerykański prezydent poinformował w oświadczeniu, że transfer odbył się przy współudziale Stanów Zjednoczonych i że Pentagon przeniesie na Słowację system obrony powietrznej Patriot.

Joe Biden napisał, że od początku prezydentury przywiązywał ogromną wagę do dostarczania Ukrainie krytycznego uzbrojenia do odparcia rosyjskiej agresji. „Cały świat był świadkiem skuteczności tej broni gdy dzielne wojska ukraińskie użyły jej do odparcia rosyjskiego ataku na Kijów, uniemożliwienia rosyjskiej dominacji w powietrzu i zadawania poważnych ciosów rosyjskiemu wojsku” – stwierdził prezydent USA.

Joe Biden poinformował, że Stany Zjednoczone działały na rzecz przekazywania Ukrainie uzbrojenia przez partnerów na całym świecie. „Chciałbym podziękować słowackiemu rządowi za dostarczenie Ukrainie systemu obrony powietrznej S-300, o czym prezydent Zełenski osobiście wspomniał w naszych rozmowach. Aby umożliwić ten transfer i zapewnić stałe bezpieczeństwo Słowacji, Stany Zjednoczone przeniosą na Słowację system rakietowy Patriot” – napisał Joe Biden. Prezydent USA poinformował, że polecił swojej administracji zidentyfikowanie i zapewnienie ukraińskiej armii dalszego uzbrojenia do obrony kraju.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!