Kijów: B. Johnson przedstawił nowy pakiet pomocy finansowej i wojskowej

0
Fot. BBC
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński spotkał się w Kijowie z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy Andrij Sybiha, zamieszczając w mediach społecznościowych zdjęcia ze spotkania, napisał, że Wielka Brytania to lider, jeśli chodzi o wsparcie obronne Ukrainy. “Lider koalicji antywojennej. Lider, jeśli chodzi o sankcje na rosyjskiego agresora” – napisał urzędnik.

Rzecznik kancelarii premiera Wielkiej Brytanii powiedział, że Boris Johnson udał się do Kijowa, by “pokazać solidarność z Ukrainą”. “Omówią długoterminowe brytyjskie wsparcie dla Ukrainy, a premier Johnson przedstawi nowy pakiet pomocy finansowej i wojskowej” – informuje Downing Street. Boris Johnson napisał na twitterze, że “Wielka Brytania wyśle na Ukrainę więcej broni defensywnej i będzie pracować z partnerami G7, żeby wziąć na cel każdy filar rosyjskiej gospodarki, aby mieć pewność, że Putin przegra”.

Wczoraj brytyjski premier zapowiedział, że jego kraj wyśle na Ukrainę dalszą pomoc wojskową wartości stu milionów funtów. Obejmie ona między innymi pociski przeciwlotnicze “Starstreak”, 800 pocisków przeciwczołgowych, a także hełmy, kamizelki kuloodporne i noktowizory. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!