USA-Chiny: Joe Bidena ostrzegł Xi Jingpinga przed konsekwencjami pomocy Rosji

2
Biden Xi
Fot. CNN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom poinformował, że podczas rozmowy z prezydentem Xi Jinpingiem, prezydent Joe Biden przedstawił konsekwencje dla Chin ewentualnego materialnego wsparcia Rosji w inwazji na Ukrainę. Według komunikatu strony amerykańskiej, Joe Biden wyraził poparcie dla dyplomatycznego rozwiązania kryzysu – głosi komunikat Białego Domu.

Prezydenci Joe Biden i Xi Jinping rozmawiali przez łącze wideo przez godzinę i 50 minut. Biały Dom poinformował w komunikacie, że amerykański prezydent przedstawił stanowisko Stanów Zjednoczonych i sojuszników na temat kryzysu wokół Ukrainy. “Opisał jakie implikacje i konsekwencje będzie mieć udzielenie przez Chiny materialnego wsparcia Rosji, która przeprowadza brutalne ataki na ukraińskie miasta i ludność cywilną. Prezydent podkreślił swoje poparcie dla dyplomatycznego rozwiązania kryzysu” – głosi komunikat. 

Wysoki rangą przedstawiciel administracji określił rozmowę prezydentów mianem bezpośredniej, merytorycznej i szczegółowej. Urzędnik powiedział, że wspieranie przez Chiny brutalnej inwazji będzie mieć konsekwencje nie tylko dla relacji Chin z USA, ale dla całego świata. “Przekonamy się jakie decyzje Chiny podejmą w nadchodzących dniach i tygodniach” – podkreślił przedstawiciel Białego Domu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Wszystkie media podają, że Biden opisał konsekwencje jakie poniosą Chiny za ew. pomoc Rosji. Nikt nie podaje, co odpowiedział Xi. Ciekaw jestem co powiedzą na to “chińskie pachołki” w USA, którzy mają ogromne powiązania finansowe z Chinami. Są to właściciele Facebooka, Google, Twittera, B.Gates, NBA, “elity” artystyczne z Hollywood i wiele innych amerykańskich korporacji. Ludzie ci podziwiają reżim w Pekinie za “skuteczne” metody rządzenia i działania i prawie wszyscy finansowali ostatnią kampanię Bidena i demokratów. Zresztą rodzina Bidenów (syn, brat prezydenta) też miała a może nadal ma takie powiązania. Kampanie “Big Tech” mają wiele wspólnych projektów z Chinami, których realizacja spowoduje osłabienie USA i jeszcze większe uzależnienie od Chin. W razie ewentualnych sankcji w stosunku do Chin nie wiadomo kto będzie bardziej poszkodowany – USA czy Chiny. Chiny widząc słabość Rosji mogą jej obecnie odmówić pomocy, ale wiedzą, że czas pracuje dla nich, a Ameryka staje się słabsza z każdym rokiem. Wybór Bidena na prezydenta tylko przyśpieszył ten proces, a część lewego skrzydła demokratów forsując “New Green Deal” właściwie pracuje w interesie Rosji, Putina i Chin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!