Senat USA przyjął propozycję ustawy ws. czasu letniego obowiązującego na stałe

0
Fot. kfyrtv.com/MGN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Senat USA jednogłośnie przyjął we wtorek propozycję ustawy Sunshine Protection Act, na mocy której od 2023 roku w Stanach Zjednoczonych obowiązywałby na stałe czas letni. Dokument trafi teraz pod obrady Izby Reprezentantów, a następnie,w przypadku jego zatwierdzenia, do podpisu na biurko prezydenta Joe Bidena.

Autorzy projektu ustawy przekonują, że wprowadzenie na stałe czasu letniego zapobiegnie wzrostowi liczby wypadków drogowych, zawałów serca i udarów mózgu. Ich zdaniem wprowadzenie na stałe czasu letniego pozwoliłoby także dzieciom na dłuższą zabawę na świeżym powietrzu.

Nie jest jasne, czy Joe Biden jest zwolennikiem rezygnacji ze zmiany czasu. W przypadku prezydenckiego weta, projekt ustawy wróci do Kongresu i będzie mógł zostać przyjęty, jeśli zagłosuje za nim 2/3 członków obu izb.

Stany Zjednoczone próbowały wprowadzenia stałego czasu letniego w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy doszło do kryzysu energetycznego. Po roku jednak, Kongres zadecydował o powrocie do starego systemu w związku ze skargami mieszkańców niektórych stanów, na brak światła słonecznego do godziny 9 rano. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!