Rzeczniczka Białego Domu zakpiła z Rosji za nałożenie sankcji na amerykańskich polityków

0
Fot. NY Post
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki zakpiła z Rosji za nałożenie sankcji na polityków USA. Wytknęła przede wszystkim wpadkę rosyjskiego MSZ, który nałożył sankcje na zmarłego ojca Joego Bidena, a nie samego prezydenta. – „Prezydent nazywa się Joe Biden junior, a nie senior, jak błędnie określiło go rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych” — powiedziała Psaki. Dodała, że te sankcje nie mają żadnego znaczenia. — „Raczej nikogo z państwa nie zdziwi fakt, że nikt z nas nie planuje podróży turystycznych do Rosji i nikt z nas nie ma kont bankowych, do których nie będzie miał dostępu”. 

Sprawę skomentowała Hillary Clinton, która także znalazła się na rosyjskiej liście sankcji. – „Chcę podziękować Akademii Rosyjskiej za tę nagrodę za całokształt twórczości” – napisała ironicznie na Twitterze.

Sankcje nałożone przez Rosję na USA mają dotyczyć najważniejszych polityków Stanów Zjednoczonych oraz osób z nimi związanych, w tym Joe Bidena oraz jego syna Huntera Bidena, sekretarza stanu Antony’ego Blinkena, sekretarza obrony Lloyda Austina, doradcę ds. bezpieczeństwa Jake’a Sullivana, szefa CIA Williama Josepha Burnsa, czy rzeczniczkę Białego Domu Jen Psaki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!