Prezydent USA weźmie udział 24 marca w szczytach UE i NATO w Brukseli

0
281
Joe Biden
Fot. Spectrum News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden weźmie udział w nadzwyczajnym szczycie NATO w Brukseli 24 marca, oraz w unijnym szczycie tego samego dnia. To potwierdzenie nieoficjalnych informacji z wczoraj amerykańskich mediów, że prezydent Biden przyleci w przyszłym tygodniu do Europy, w tym także do belgijskiej stolicy. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że prezydent USA Joe Biden prawdopodobnie odwiedzi też Polskę. 

O zwołaniu nadzwyczajnego szczytu NATO w Brukseli poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg na Twitterze. Napisał, że tematem spotkania będzie atak Rosji na Ukrainę, oraz dalsze wzmacnianie odstraszania i obrony NATO. Dodał, że sojusznicy podkreślą też silne poparcie dla Ukrainy. “W tym krytycznym momencie Ameryka Północna i Europa muszą zachować jedność” – podkreślił szef Sojuszu.

Prezydent USA także w przyszły czwartek weźmie udział w unijnym szczycie – to spotkanie z udziałem europejskich liderów było planowane od dawna. I choć zwykle wiosną unijne szczyty są poświęcone przede wszystkim sprawom gospodarczym, to rosyjska napaść na Ukrainę będzie jednym z tematów wspólnego spotkania przywódców 27 krajów z amerykańskim prezydentem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!