Nowy Meksyk: bezpłatna nauka na wyższych uczelniach, podpisano ustawę

2
498
Fot. msuroundup.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dla większości mieszkańców Nowego Meksyku nauka na wyższej uczelni będzie bezpłatna. Gubernator Nowego Meksyku Michelle Lujan Grisham podpisała stanową Ustawę 140, znaną również jako New Mexico Opportunity Scholarship Act. Po raz pierwszy wprowadzony w 2019 roku jako pilotażowy, plan znosi czesne dla wszystkich studentów uczęszczających do jakiejkolwiek stanowej uczelni publicznej lub uniwersytetu plemiennego (TCU).

Studenci, którzy będą kwalifikować się do programu, muszą zapisać się na co najmniej sześć godzin kredytowych i przez okres nauki na uczelni, utrzymać średnią ocen na poziomie co najmniej 2,5. Na program przeznaczono już 75 milionów dolarów. Stypendium zostało jak na razie przyznane ponad 10 tysiącom studentów. 

W całym kraju wiele stanów podejmuje próby wprowadzenia przynajmniej częściowej bezpłatnej edukacji na uczelniach wyższych. W 2019 roku Kalifornia zrezygnowała z czesnego dla studentów studiów stacjonarnych w dwuletnich Community Colleges. Podobnie uczyniła w 2021 roku Karolina Północna. W tym roku University of Texas System Regents ustanowił fundację o wartości 300 milionów dolarów na rozszerzenie programów pomocy finansowej przyszłym swoim studentom.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. Pytanie zasadnicze. Dlaczego amerykański podatnik ma sponsorować antyamerykańską indoktrynację studentów? Dzieje się tak na wielu uczelniach, a ok. 80 kadry akademickiej nienawidzi Ameryki i sympatyzuje z totalitarnym ustrojem jaki chcą wprowadzić demokraci w USA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!