Super Bowl – NFL: dyskusja ws. udziału firm i mediów należących do osób pochodzenia afroamerykańskiego

0
266
NFL
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Z okazji Super Bowl, finałowego meczu rozgrywek footballu amerykańskiego, na nowo rozgorzała dyskusja na temat większego udziału firm i mediów, należących do osób pochodzenia afroamerykańskiego, w działalność biznesową ligi NFL. 

W Chicago, w jednym z takich wirtualnych spotkań na ten temat, wzięli udział m.in. stanowy kongresmen Illinois LaShawn Ford, pastor Anthony Williams i przedstawiciele mediów. Nakłaniali oni, aby właściciele Chicago Bears stali się wzorem do naśladowania dla całej ligi. Według nich jednym z pierwszych kroków jaki powinien zostać podjęty, byłoby udzielenie przez kierownictwo Bears, większego dostępu do obsługi medialnej meczów tej drużyny przez czarnoskórych dziennikarzy. Dorothy Leavell, wydawca z Chicago Crusader i Carl West, założyciel i redaktor serwisu informacyjnego TRUTH B TOLD mówili, że mimo upływu czasu, nadal mają oni ogromne problemy z otrzymaniem zwykłych akredytacji prasowych na potyczki Bears. 

W 2018 roku władze NFL rozpoczęły kampanię sprawiedliwości społecznej „Inspire Change”, ale jak podkreślali rozmówcy spotkania w Chicago, liga musi zrobić znacznie więcej niż tylko same darowizny na cele charytatywne. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!