Donald Trump oskarża media za brak zainteresowania tematem szpiegowania jego osoby przez biuro Hillary Clinton

0
Donald Trump
Fot. Financial Times

Były prezydent Donald Trump oskarżył, jak to określił „LameStream” media, za brak zainteresowania sprawą na temat zarzutów Johna Durhama, specjalnego doradcy byłego Prokuratora Generalnego, dotyczącą wynajęcia w 2016 roku przez biuro kampanii prezydenckiej Hillary Clinton, firmy internetowej do jego szpiegowania.

„Czy możesz sobie wyobrazić, że to, co powinno być największą historią naszych czasów, większą niż Watergate, absolutnie nie jest wymieniane, ZERO, w New York Times, Washington Post, ABC Fake News, NBC Fake News, CBS Fake News, CNN i MSDNC”, napisał w oświadczeniu Donald Trump i dodał, że „to samo w sobie jest już skandalem, fakt, że sprawa tak duża i tak ważna dla przyszłości naszego narodu, o której mówi cały świat, nie jest relacjonowana przez LameStream”. 

Donald Trump oskarżył ponadto media o ignorowanie „wielu skandali korupcyjnych Joe Bidena, które miały miejsce przed wyborami w 2020 roku. „Pokazuje to, jak całkowicie skorumpowane i bezwstydne są media” – napisał były prezydent USA.

W 2019 roku, John Durham został mianowany przez ówczesnego prokuratora generalnego Williama Barra na specjalnego doradcę do sprawy zbadania śledztwa FBI dotyczącego rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie. Durham złożył w miniony piątek dokumenty, w których twierdzi, że biuro kampanii Hilary Clinton zapłaciło firmie internetowej za „infiltrację” serwerów komputerowych w Trump Tower i Białym Domu w celu wykazania domniemanej współpracy Donalda Trumpa z Rosją. Prawnik byłej kandydatki na najwyższy urząd w państwie Michael Sussmann, miał składać fałszywe zeznania w czasie przesłuchań przed urzędnikami federalnymi. Sussmann miał m.in. powiedzieć, że nie pracował dla kampanii Hilary Clinton, kiedy przekazał we wrześniu 2016 roku dokumenty, które rzekomo powiązały Organizację Trumpa z bankiem kontrolowanym przez Kreml.

John Durham twierdzi także, że w rzeczywistości Sussmann wystawił rachunki dla kampanii Clinton za rozmowy i spotkania z dyrektorem technicznym Rodneyem Joffe i generalnym radcą prawnym kampanii, Markiem Eliasem, w których „koordynowali i komunikowali się” na temat zarzutów przeciwko Donaldowi Trumpowi.

 „Czy możesz sobie wyobrazić, że role by się odwróciły i to Republikanie, w szczególności prezydent Donald Trump, zostaliby przyłapani na nielegalnym szpiegowaniu w Kancelarii Prezydenta?” – zapytał były Trump. „Rozpętałoby się piekło, a krzesło elektryczne natychmiast wróciłoby do łask”.

Amerykański kongresmen z Ohio, republikanin Jim Jordan, zasiadający w Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów, powiedział, że dokumenty złożone przez Johna Durhama pokazują, że Donald Trump miał przez cały czas rację, gdy oskarżał kampanię Hillary Clinton o szpiegowanie go, a zarzuty o jego rzekomych powiązaniach z Rosją nazywał mistyfikacją.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!