USA: była szefowa Greenpeace pełnomocniczką ds. klimatycznych w Niemczech

0
473
Fot. breitbart.com/AFP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykanka Jennifer Morgan będzie nową niemiecką pełnomocniczką do spraw klimatycznych. Taką decyzję podjął w środę rząd w Berlinie. Jennifer Morgan była do tej pory szefową organizacji Greenpeace. Jak powiedziała niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock z partii Zielonych na konferencji prasowej, Niemcy nie znały jeszcze takiego stanowiska. W USA podobną funkcję pełni były sekretarz stanu John Kerry.

55-letnia Jennifer Morgan, z wykształcenia politolożka i germanistka, jest stałym gościem organizowanych pod egidą ONZ spotkań na szczytach klimatycznych. Od 2016 roku była jedną z dwojga dyrektorów Greenpeace International. W 2007 roku doradzała rządowi Niemiec w czasach ważnego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej i podczas szczytu G7, gdzie sprawy ochrony klimatu były głównym tematem rozmów. Morgan była też współautorką pojawiającego się regularnie raportu Rady Klimatycznej ONZ.

Aby zasiąść w niemieckim rządzie Jennifer Morgan Kiedy musi jeszcze zdobyć obywatelstwo tego kraju, co powinno się stać niebawem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!