USA: alarm w związku z potężną burzą śnieżną

0
Fot. MPR News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Synoptycy prognozują, że potężna burza śnieżna Nor’easter uderzy we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Ma ona objąć obszar od stanów Karolina do Maine. Nad samym morzem zapowiadany jest huraganowy wiatr. W kilku stanach odnotowano już opady śniegu.

Eksperci twierdzą, że burza przejdzie bombogenezę, co oznacza, że zimniejsze powietrze zmiesza się z cieplejszym powietrzem morskim, co doprowadzi do szybkiego spadku ciśnienia atmosferycznego. Proces prowadzi do tak zwanego cyklonu bombowego. Według synoptyków możliwe jest, że ​​obszar Bostonu zostanie pokryty ponad 60 cm warstwą śniegu. Obecny rekord 70 centymetrów w ciągu 24 godzin został ustanowiony w 2003 roku. W Nowej Anglii, w pobliżu wybrzeża mogą wystąpić lokalne podtopienia. 

Według CBS News na drodze frontu burzowego znajduje się 75 milionów ludzi. W związku z prognozami pięć stanów ogłosiło alert pogodowy. Od piątku do niedzieli odwołano już ponad pięć tysięcy lotów do USA. 

National Weather Service ostrzegł, że podróże powinny być ograniczone tylko do sytuacji awaryjnych. Michelle Wu, burmistrz Bostonu powiedziała, że ​​burza może być „historyczna”. Gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey, Maryland, Rhode Island i Wirginii ogłosili stan wyjątkowy, nakazując mieszkańcom, aby dla własnego bezpieczeństwa trzymali się z dala od dróg. Burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, zakazał spożywania posiłków na świeżym powietrzu i zamknął punkty szczepień. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!