W lutym wizyta Scholza w Białym Domu

0
466
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Kanclerz Niemiec Olaf Scholz spotka się 7 lutego w Waszyngtonie z prezydentem USA Joe Bidenem. Biały Dom poinformował, że jednym z głównych tematów spotkania będzie sytuacja wokół Ukrainy.

Informując o wizycie Olafa Scholza, rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki napisała w komunikacie, że spotkanie przywódców USA i Niemiec będzie okazją do podkreślenia bliskich i trwałych związków pomiędzy oboma krajami. 

„Obaj przywódcy omówią działania dyplomatyczne i wspólne kroki dla powstrzymania dalszej rosyjskiej agresji wobec Ukrainy” – stwierdziła Psaki. Rzeczniczka Białego Domu dodała, że Joe Biden i Olaf Scholz będą także rozmawiać o walce z pandemią Covid-19, zmianach klimatu, współpracy gospodarczej, bezpieczeństwie międzynarodowym oraz wspólnych wartościach demokratycznych. 
Ostatnie spotkanie przywódców USA i Niemiec w Białym Domu miało miejsce w lipcu ubiegłego roku, kiedy to z pożegnalną wizytą do Waszyngtonu przybyła Angela Merkel. 

Prezydent Joe Biden rozmawiał telefonicznie z Olafem Scholzem zaraz po objęciu przez niego stanowiska kanclerza. Obaj przywódcy uczestniczyli też w poniedziałkowej wideokonferencji na temat sytuacji wokół Ukrainy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!