Jeopardy! – historyczna seria Amy Schneider dobiegła końca, pokonał ją pracownik biblioteki w Chicago

0
Fot. Twitter: Ken Jennings

Historyczna seria 40 wygranych Amy Schneider w teleturnieju „Jeopardy!” dobiegła końca. W środę pokonał ją pracownik Biblioteki Publicznej Chicago Ridge Rhone Talsma.  

Finałowe pytanie „Jeopardy!”, dzięki któremu Talsma pokonał Schneider brzmiało: „jedyne państwo na świecie, którego nazwa w języku angielskim kończy się na H i który jest też jednym z 10 najludniejszych krajów globu”. Prawidłowa odpowiedź: „Bangladesh”.

Talsma, który w czwartek zmierzy się z dwoma nowymi rywalami, powiedział, że jest wieloletnim fanem serialu. „Pamiętam, jak obserwowałem zwycięską passę Kena Jenningsa, gdy miałem 11 lat i byłem zdumiony, jak wiele wiedział. Zawsze lubiłem ciekawostki, zwłaszcza z przedmiotów takich jak geografia i historia. Uważam, że najlepszym sposobem na przygotowanie się do „Jeopardy!” jest po prostu codziennie oglądanie programu i zwracanie uwagi na to, jakie tematy często się pojawiają i jak sformułowane są wskazówki do pytań konkursowych”.

Tylko jedna osoba w historii tego teleturnieju ma więcej zwycięstw na koncie niż Amy Schneider. W 2004 roku Ken Jennings wygrał w 74 z rzędu wydaniach „Jeopardy!”. Amy Schneider w 40 edycjach teleturnieju wygrała łącznie 1 milion 382 tysiące 800 dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!