Lake Geneva, WI: miliarder zakupił posiadłość za 36 mln dolarów

0
1249
Fot. jsonline.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Miliarder J. Christopher Reyes i jego żona Anne, okazali się nabywcami 40-akrowej posiadłości w Lake Geneva, Wisconsin. Za 12-sypialniową rezydencję, należącą do zmarłego inwestora Richarda Driehausa, małżeństwo zapłaciło 36 milionów dolarów.

Znana do niedawna jako Glanworth Gardens, ale pierwotnie nazywana Wadsworth Hall, rezydencja nad jeziorem Geneva, przy Snake Road, jest przesiąknięta historią. Mały pałac został zbudowany w 1906 roku dla znanego bankiera i filantropa Normana Waita Harrisa, który nazwał swoją posiadłość Wadsworth Hall, od nazwiska rodziny swojej matki.  Po śmierci Harrisa, rezydencję kupił założyciel Yellow Taxi Cab Company Walden W. Shaw, który zmienił jej nazwę na Stenning na cześć swojego rodzinnego domu w Anglii. Posiadłość później należała do zięcia Shawa, Daniela F. Peterkina, który był prezesem Morton Salt Company.

Richard Driehaus kupił posiadłość od spadkobierców Peterkina w 1998 roku za 4,83 miliona dolarów, przemianował ją na Glanworth Gardens i zaczął organizować coroczne imprezy, na które zapraszał po około 600 osób. Przyjęcia były zwieńczane pokazami fajerwerków i uczestniczyły w nich wielkie gwiazdy, takie jak Jay Leno i Beach Boys.

Rodzina Reyes zadecydowała, że posiadłość nosić będzie teraz nazwę  Ashburton. 

Według magazynu Forbes, majątek J. Christophera Reyesa, właściciela firmy dystrybucyjnej z Rosemont, szacowany jest na 7,1 miliarda dolarów. Daje mu to 128 miejsce w rankingu najbogatszych Amerykanów. Reyes są także właścicielami posiadłości nad jeziorem Michigan w Lake Forest oraz nad oceanem atlantyckim w Hobe Sound na Florydzie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!