USA – Senat: Demokratom nie udało się przegłosować zmian dot. ordynacji wyborczej

0
372
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ustawa o głosowaniu – Freedom to Vote: John R. Lewis Act, która zdaniem Demokratów i przywódców praw obywatelskich jest niezbędna dla ochrony amerykańskiej demokracji, nie uzyskała w środę poparcia wystarczającej liczby senatorów. Jest to dotkliwa porażka prezydenta Joe Bidena i jego partii. Demokraci nie byli w stanie przekonać swoich partyjnych kolegów: Kyrsteny Sinema z Arizony i Joe Manchina z Wirginii Zachodniej do głosowania za zmianą procedury Senatu, która pozwoliłaby przyjąć prezentowaną ustawę zwykłą większością głosów.

Zwolennicy praw wyborczych ostrzegają, że stany kierowane przez Republikanów w całym kraju uchwalają prawa utrudniające głosowanie czarnoskórym Amerykanom i Latynosom, poprzez konsolidację lokali wyborczych i wymagając on dokumentów identyfikacyjnych oraz wprowadzając inne zmiany proceduralne.

Ustawa Freedom to Vote: John R. Lewis Act miała uczynić Dzień Wyborów świętem narodowym, zapewniłaby dostęp do wczesnego głosowania i głosowania korespondencyjnego oraz umożliwiłaby m.in. Departamentowi Sprawiedliwości na interwencje w stanach, w których doszłoby do ingerencji wyborczej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!