USA: od środy można zamawiać bezpłatne testy domowe na COVID-19 w ramach programu rządowego

0
846
Fot. Creator: Will Waldron/ Credit: Times Union
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od najbliższej środy, 19 stycznia, Amerykanie będą mogli zamawiać, dostarczane do domów, bezpłatne testy na Covid-19. Wszystko to w ramach programu administracji Joe Bidena, zmierzających do zwiększenia dostępu do testów dla mieszkańców USA.  

Aby otrzymać bezpłatny test, należy odwiedzić stronę internetową covidtests.gov i złożyć zamówienie. Obowiązuje limit 4 testów na rodzinę. Zamówienie zostanie dostarczone w okresie od 7 do 12 dni. Osoby, które nie mają dostępu do internetu będą mogły składać zamówienia na testy, korzystając z uruchomionej wkrótce infolinii.

W przypadku osób posiadających ubezpieczenie medyczne, mogą one także zamówić testy przez Internet lub kupić je w sklepach,  a następnie ubiegać się o zwrot pieniędzy, składając roszczenie do swojego ubezpieczyciela. Firmy ubezpieczeniowe zwracałaby jednak tylko do 12.00 dolarów za każdy z nich, maksymalnie do ośmiu testów na osobę miesięcznie. Zamówienia można składać bez posiadania recepty od lekarza. Testy kupione przed 15 stycznia nie są objęte programem.

Osoby posiadające Medicare mogą wykonać bezpłatne testy na Covid-19 w laboratorium na zlecenie lekarza.  W przypadku Medicaid i Dziecięcego Programu Ubezpieczeń Zdrowotnych (CHIP), testy są darmowe i mogą być wykonane w domu.

Osoby nieubezpieczone mogą otrzymać bezpłatne testy domowe także w niektórych lokalnych ośrodkach zdrowia lub starać się o testy za pośrednictwem programu federalnego. Dodatkowe informacje o testach dla nieubezpieczonych są dostępne na stronie hhs.gov

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!