Georgia: właściciel warsztatu pozwany do sądu, wypłacił byłemu pracownikowi 915 dolarów w jednocentówkach pokrytych olejem

0
719
Fot. whdh.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańska agencja rządowa ds. pracy i zatrudnienia pozwała do sądu właściciela warsztatu samochodowego, który dostarczył odchodzącemu pracownikowi ostatnią wypłatę w formie 91,500 jednocentówek pokrytych olejem. 

Andreas Flaten postanowił zmienić pracę w listopadzie ubiegłego roku. Na piśmie złożył odpowiednie wypowiedzenie. Zgodnie z umową miał pracować w A OK Walker Auto Works w Peachtree City, Georgia jeszcze przez dwa tygodnie. Jego pracodawca, Miles Walker nie przyjął informacji o odejściu dobrze. Nieustannie kierował w stronę Flatena niestosowne komentarze, dlatego pracownik po pięciu dniach pożegnał się z pracodawcą.

Sprawa zostałaby zamknięta gdyby nie fakt, że właściciel warsztatu samochodowego miał jeszcze wypłacić byłemu pracownikowi 915 dolarów wynagrodzenia. Mijały tygodnie, a wypłaty wciąż nie było, dlatego w styczniu Flaten zgłosił federalnej agencji ds. pracy, że ma problem z byłym pracodawcą. Gdy urzędnicy skontaktowali się z właścicielem warsztatu ten z oporami zgodził się wypłacić zaległości finansowe. Zrobił to jednak w osobliwy sposób. Miles Walker zgromadził 91,500 jednocentówek, pokrył je oleistą substancją i w marcu wyrzucił na podjazd byłego pracownika. Do pieniędzy dołączył karteczkę z wulgarnym przesłaniem. Partnerka Flatena umieściła nagranie w mediach społecznościowych, w którym opisuje całą sprawę i pokazuje górę monet.

Teraz agencja federalna postanowiła pozwać właściciela warsztatu. Urzędnicy twierdzą, że Walker złamał przepisy o normach pracy. W pozwie urzędnicy zarzucają właścicielowi warsztatu, że nie wypłacał swoim pracownikom odpowiednich stawek za nadgodziny i nie prowadził dokładnej księgowości. W sumie, według urzędu, pracodawca nie wypłacił ośmiu swoim pracownikom pensje na łączną kwotę 36,971 dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!