USA: wzrost opłat planów Medicare, nowy lek przeciw chorobie Alzheimera

0
535
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sprawdziły się przewidywania pesymistów, dotyczące wzrostu opłat planów medycznych Medicare, spowodowane wprowadzeniem na rynek nowego leku przeciw chorobie Alzheimera. Roczny koszt leczenia Aduhelmem wynosi 56 tysięcy dolarów. 

To między innymi z tego powodu podwyżka opłat ubezpieczenia Medicare Part B na 2022 rok dla ponad 63 milionów osób wyniesie średnio blisko 22 dolary na miesiąc. Wzrost składki następuje mimo, że nie określono jeszcze, czy i w jaki sposób pokryte zostaną opłaty za Aduhelm, co wiązałoby się również z dodatkowymi kosztami badań, opłatami za placówki medyczne i usługi lekarskie. Medicare Plan B obejmuje wizyty lekarskie, leczenie ambulatoryjne w szpitalu, określoną domową opiekę zdrowotną, sprzęt medyczny i inne usługi, w tym leki podawane w gabinetach lekarskich. 

Jeśli milion pacjentów Medicare otrzyma lek, wydatki na Aduhelm przekroczą 57 miliardów dolarów rocznie, znacznie przewyższając łączne wydatki na wszystkie inne leki objęte Medicare Plan B. Ponadto jest to mniej więcej taka sama kwota, jaką Medicare zapłacił za wszystkie szpitalne usługi ambulatoryjne w 2019 roku.

Według czerwcowych szacunków Altarum, niedochodowej grupy badawczej i konsultingowej, do połowy lat dwudziestych Aduhelm może stanowić ponad 1 procent wszystkich krajowych wydatków na zdrowie i może zwiększyć łączne wydatki na leki o ponad 8 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!