Wtorek wyborczy w USA

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Stanach Zjednoczonych dziś wtorek wyborczy. Amerykanie głosują między innymi na gubernatorów stanów Wirginia i New Jersey oraz burmistrza Nowego Jorku. W niektórych miastach odbywają się referenda i wybory do władz lokalnych.

Spośród pojedynków wyborczych w USA najbardziej obserwowane są wybory gubernatora stanu Wirginia. Przed rokiem Joe Biden pokonał tam Donalda Trumpa przewagą ponad 10%, ale obecnie kandydat Republikanów Glenn Youngkin ma szansę wygrać z Demokratą Terrym McAuliffem. Wygrana Republikanina może wróżyć kłopoty Demokratów w przyszłorocznych wyborach do Kongresu. W New Jersey sondaże wskazują na zwycięstwo Demokraty Phila Murphy’ego. Jeśli tak się stanie, będzie on pierwszym gubernatorem tej partii od 40 lat, który wywalczy reelekcję.

W Nowym Jorku były policjant, czarnoskóry Demokrata Eric Adams, jest faworytem pojedynku z republikańskim działaczem społecznym Curtisem Sliwą, popieranym przez wielu Amerykanów polskiego pochodzenia. W Bostonie duże szanse na zwycięstwo w wyborach na burmistrza ma Demokratka Michelle Wu. Jeśli tak się stanie, będzie pierwszym burmistrzem tego miasta o azjatyckich korzeniach. 

Mieszkańcy Minneapolis zdecydują, czy zastąpić Departament Policji nową agencją – Departament Bezpieczeństwa Publicznego. Referendum zorganizowano w następstwie zabójstwa w ubiegłym roku czarnoskórego George’a Floyda.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!