USA – badanie: coraz więcej dzieci w wieku poniżej 12 lat korzysta z mediów społecznościowych

0
306
dzieci social media
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wyniki badań C.S. Mott Children’s Hospital National Poll on Children’s Health wykazały, że z mediów społecznościowych coraz częściej korzystają dzieci w wieku poniżej 12 lat. Połowa rodziców dzieci w wieku od 10 do 12 lat i 32 procent rodziców dzieci w wieku od 7 do 9 lat przyznało, że ich pociecha korzystała z aplikacji mediów społecznościowych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku. Aplikacje pozwalają najmłodszym na dotarcie do informacji ze świata rozrywki, życia celebrytów czy do nawiązywania kontaktów z przyjaciółmi.

Przy podejmowaniu decyzji, które aplikacje są odpowiednie dla ich dziecka, ponad 60 procent rodziców sprawdzało czy aplikacje posiadają opcje kontroli rodzicielskiej i czy zostały ocenione jako odpowiednie dla grupy wiekowej ich dziecka lub czy są potrzebne do nauki dziecka. Od 51 procent do 66 procent rodziców korzystało z blokad rodzicielskich w niektórych witrynach, opcji wymagającej zgody rodziców na nowe kontakty, ustawień prywatności, dziennych limitów czasowych i kodu dostępu do niektórych treści. Jednak 17 procent rodziców dzieci korzystających z aplikacji mediów społecznościowych stwierdziło, że nie używało żadnej kontroli rodzicielskiej, ponieważ nie mogło znaleźć  informacji potrzebnych do skonfigurowania kontroli rodzicielskiej lub uważało to za stratę czasu, ponieważ dzieci znajdują sposoby na ominięcie kontroli rodzicielskiej.

Autorzy raportu przypominają, że istnieją aplikacje stworzone specjalnie dla małych dzieci, które ograniczają zagrożenia bezpieczeństwa, ograniczają funkcje, takie jak publikowanie zdjęć lub korzystanie z prywatnych czatów, lub oferują rodzicom raporty użytkowania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!