Prezydent Andrzej Duda dla Fox News (WIDEO)

0
Fot. Fox News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda przekonywał w amerykańskiej telewizji Fox News, że w Polsce przestrzegana jest praworządność, a niektórzy przedstawiciele opozycji rozpowszechniają kłamstwa na temat sytuacji w kraju. 

W wywiadzie dla konserwatywnego publicysty Tuckera Carlsona polski prezydent mówił też o sprzeciwie wobec przymusowej relokacji migrantów i o realizowanych przez obecny rząd programach społecznych. 

Rozmowa była zarejestrowana w ubiegły piątek przy okazji wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na sesji ONZ w Nowym Jorku, Tucker Carlson przypomniał słowa Joe Bidena z kampanii wyborczej, że “Polska zmierza w kierunku autorytaryzmu”. Według tłumaczenia telewizji Fox News prezydent Duda (który mówił po polsku) określił tego typu oceny mianem “godnych ubolewania”. 

“Rozpowszechnia się wiele kłamstw na temat Polski. Przede wszystkim, to co niektórzy przedstawiciele opozycji mówią na temat obecnego rządu jest całkowicie nieprawdziwe” – miał powiedzieć polski prezydent dodając, że opozycja rozpowszechnia nieprawdę na temat sytuacji w Polsce ponieważ nie jest w stanie wygrać wyborów. 

Prezydent Andrzej Duda dodał, że Polacy są zadowoleni z obecnego rządu, ponieważ dba o ich interesy i dotrzymuje wyborczych obietnic. Prezydent mówił też, że zgodnie z polską konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety oraz mężczyzny i że tak rozumiana rodzina otrzymała poważne wsparcie w postaci programów społecznych takich jak Rodzina 500 Plus. Prezydent określił swoje poglądy jako dość konserwatywne. 

“Jestem chrześcijaninem, praktykującym chrześcijaninem. Modlę się i tego się nie wstydzę. Rodzina jest dla mnie bezcenna. Opowiadam się za życiem, bronię życia” – mówił Andrzej Duda w przetłumaczonej na angielski wersji. 

Pytany o sprzeciw wobec programu relokacji uchodźców w 2015 roku, prezydent powiedział, że polski rząd wyraźnie stwierdził, że zaakceptuje każdego, kto szuka pomocy lub wparcia, szczególnie uchodźców uciekających przed wojną, ale nie zgadzał się na zmuszanie ich do przyjazdu i pozostania w Polsce.  

W wieczornym programie Tuckera Carlsona wyemitowano fragmenty wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą. Prowadzący zachęcił do obejrzenia całości na stronie internetowej Fox News – klik

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!