USA: prezydent Joe Biden przyjął trzecią dawkę szczepionki

0
591
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden przyjął przed kamerami telewizyjnymi trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Apelował do Amerykanów, którzy nie poddali się jeszcze sczepieniom, by jak najszybciej to zrobili.

Podczas krótkiego wystąpienia poprzedzającego szczepienie Joe Biden przypomniał, że do przyjęcia trzeciej, wzmacniającej odporność dawki kwalifikują się Amerykanie powyżej 65 roku życia, osoby przewlekłe chore oraz narażone na większe ryzyko infekcji – pracownicy służby zdrowia, sprzedawcy sklepowi, policjanci i nauczyciele. Po tym jak zdjął marynarkę i zakasał rękaw koszuli pielęgniarka wstrzyknęła mu preparat. Joe Biden powiedział, że przy pierwszej i drugiej dawce nie miał reakcji ubocznych. 

Prezydent USA powiedział, że aby pokonać pandemię większa liczba Amerykanów powinna poddać się szczepieniu. „Proszę, zróbcie to co jest właściwe. Zaszczepcie się. To może uratować Wasze życie i życie waszych bliskich. Szczepienia są łatwo dostępne i darmowe” – apelował Joe Biden. Prezydent USA zapowiedział też, że pierwsza dama Jill Biden również zaszczepi się wkrótce trzecią dawką.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!