Hawaje: 24-latka z Chicago aresztowana na lotnisku za fałszywy dokument poświadczający szczepienie, zamiast Moderna wpisała Maderna

0
zaświadczenie karta szczepień vaccine card
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

24-letnia Chloe Mrozak z Oak Lawn na południowo-zachodnich przedmieściach Chicago, została aresztowana 28 sierpnia na międzynarodowym lotnisku Inouye International Airport na hawajskiej wyspie Oahu. Kobieta legitymowała się fałszywym dokumentem mającym poświadczyć jej pełne zaszczepienie przeciwko koronawirusowi. Chloe Mrozak wpadła, gdyż na karcie covidowej źle napisała nazwę szczepionki, wpisując zamiast słowa Moderna, Maderna. Preparat miał być podany kobiecie w stanie Delaware w punkcie kontroli szczepień stanowej Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych. Krótkie dochodzenie wykazało, że jednostki tej formacji nigdy nie wykonywały szczepień na COVID-19 w stanie, a nazwisko Mrozak nie znajduje się w bazie danych osób zaszczepionych.   

Śledczy uważają, że Chloe Mrozak przedstawiła fałszywą kartę, aby uniknąć 10-dniowej kwarantanny, obowiązującej od kilku dni na Hawajach dla osób niezaszczepionych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!