USA – SSA: od 2034 roku możliwa obniżka wysokości wypłacanych świadczeń emerytalnych

0
701
Social Security
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Federalna agencja ubezpieczeń społecznych – Social Security Administration poinformowała, że jeśli Kongres USA nie podejmie natychmiastowych działań, to od 2034 roku będzie zmuszona obniżyć do 78 procent wysokość wypłacanych świadczeń. To o rok wcześniej niż pierwotnie zakładano. Przesunięcie daty wiąże się ze skutkami pandemii Covid-19 i recesją gospodarczą, które spowodowały duży spadek zatrudnienia, a co za tym idzie zmniejszenie wpływów do kasy SSA z pobranych podatków od wynagrodzeń. Przewiduje się także, że do 2023 roku rosnąć będzie szybciej niż dotychczas liczba zgonów i zmniejszy się liczba urodzeń.

Ostatni raport SSA przypomina, że do 2026 roku uszczupli się fundusz ubezpieczeń zdrowotnych Medicare Część A, który byłby w stanie wypłacać tylko 91 procent obiecanych świadczeń. Medicare Część B, która pomaga seniorom opłacać wizyty lekarskie i opiekę ambulatoryjną, a także Część D, która pokrywa koszty leków na receptę, są w dobrym stanie finansowym i nie grozi im wyczerpanie. 

Na koniec 2020 roku około 65 milionów osób otrzymywało świadczenia emerytalne w USA, a prawie 63 miliony było objętych ubezpieczeniem Medicare.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!