USA: czy Kongres wprowadzi nowy zakaz eksmisji? setki tysięcy rodzin może stracić dach nad głową

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jeśli Kongres nie wprowadzi nowego zakazu eksmisji, jeszcze w tym roku trzy czwarte miliona amerykańskich rodzin może stracić dach nad głową. Goldman Sachs szacuje, że od 2,5 do 3,5 miliona lokatorów zalega z czynszami na łączną kwotę od 12 do 17 miliardów dolarów.

Zgodnie z ubiegłotygodniową decyzją Sądu Najwyższego USA tylko Kongres, a nie prezydent Biden, może decydować o ewentualnym przedłużeniu obowiązywania moratorium o zakazie eksmisji. Mimo że Departament Skarbu USA przeznaczył 25 miliardów dolarów na rządowy program pomocy w uregulowaniu płatności lokatorów, rozdysponowanie pieniędzy przebiega bardzo wolno i jak dotychczas ze środków tych, do rąk potrzebujących trafiło zaledwie 4,5 miliarda dolarów.

Biuro Spisu Ludności oszacowało w ubiegłym tygodniu, że około 1,3 miliona osób najprawdopodobniej zostanie eksmitowanych w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. W tym samym raporcie oszacowano, że ponad 2,2 miliona osób, które złożyły wniosek o pomoc finansową w uregulowaniu płatności za wynajem mieszkań, albo nie otrzymało odpowiedzi, albo ich wniosek został odrzucony.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!